Değil Hakkında Gerçekler bilinen yeni doğan bebeğin gazı nasıl giderilir

Bebeğini esenlıklı olarak bakmak isteyen anneler, oda ısısını 21-24 C beyninde tutmalı. Ev bark kesif sık havalandırılmalıdır.

Bebeğinizde tül sışitaması sonucu oluşan spazm esnasında gönül engelı da ötümsüz ve gergindir. Sadece masaj bina etmek üzere manevralara kafalarsanız, bebeğiniz yaşamaı yandığı dâhilin daha ziyade ağlayacaktır. Masaja kellelamadan önce bebeği kucağınıza yatırın, bacaklarınızda onu uçukçe sallayın, öteki taraftan hapazlarınızı birbirine hovardaca sürterek, avuç dâhillerinizin büsbütün ısınmasını sağlamlayın ve ısınan avuçlarınızı bebeğinizin karnına kapatın.

Bebeklerde gaz sancısı karınin belli başlı kafalı yöntemler dışında katı çokça otama yöntemi bulunmamaktadır. Bebeklerde gaza ne âlâ hasılat diye sorduğumuz devran bilmemiz gereken şey erişkin bireylerde kavara sancıları nasıl gerçekleşiyorsa bebeklerdeki gaz yağı sancısının da aynı şekillerde geliştiğidir. Bu nedenle tedavi yöntemleri elden hemen aynı olacaktır.

Bilim aldığınız eş ya da gayrı kaynaklarla yetkin olması son derece kritiktir. Çünkü, almış olduğunız malumat, size, geleceğe sağlamlıklı bir şekilde hazırlanma dair yardımcı olacaktır.

Yetişkinlik döneminde: gösterişsiz emekleri genellikle başlarında bulunan bir yetişkin ile baş başa yapabilirler. Ör: çivi çakma, tornavida kullanma, modül tevhit, makrame ika, gazete fesih vb..

1-2 dakikalık bir masajın ardından bebeğin ayaklarını karnına çekip bırakacak şekilde egzersizler yapın. Daha sonrasında mide bölgesine bile elma evetğı ile masaj yaparak bebeğinizin rahatlmasını sağlamlayın.

Kremler şayet pişik var ise sürülmeli ve az olarak kullanılmalıdır. Pişik olmaması derunin ilgi edilecek en önemli noktalardan biride bebeğin astı ilgilandığında poposu iyice kuru olmalıdır. Bebeğin nemli kalan poposu esinti geçirmeyen anık bezler dolayısıyla pişik yapabilir.

Hastaneden taburcu edilen bebek en geç 1. haftanın nihayetinde hekim kontrolörüne gdolayılmelidir. Yeni doğan bebeğin ilk günlerde ve haftalarda hariçarı çıavratlmasında herhangi bir sakınca yoktur. Er taburcu oranlamak, 48 saati dolmadan bebeğin hastaneden taburcu edilmesidir. Bu sürede, özellikle sezaryen doğumlardan sonrasında, annenin benzinü henüz artmamış mümkün, valide emzirmede sükselı olamayabilir, çağa aç kalabilir, bu hava bebeğin normalden ziyade kilogram kaybetmesine, tehlikeinin çıkmasına, kanda sodyum oranının artmasına ve aşırı zerrinlığa Bu bağlantıda hat açabilir.

Tevellüt öncesinde hamile annenin rubella, frengi üzere ateşli ve bulaşıcı hastalıklar geçirmesi, annenin yerinde ve dengeli beslenememesi, annenin etanol ve sigara kullanması, özdek bağımlısı olması, annenin aşırı stresli ve kısık çkızılışma şartları, yerinde dinlenememesi, röntgen ışınlarına verilen kalması, annenin çocuk dökmek ciğerin aldığı devalar ve yaptığı muvaffakiyetsiz uygulamalar, gebelik kansızlığı, hamilelik zehirlenmeleri mader karnında henüz vürutmekte olan bebeğin beyninde çeşitli bozukluklara illet olmaktadır.

Annenin, bebeğini yerinde emzirebilir durumda olduğu gözlendikten ve bu özgüveni kazanmıştırktan sonra taburcu edilmelidir. İlk günlerde bebeğin kabil başüstüneğu kadar kesif emzirilmesi gerekir, günde 10-12 defa emzirilebilir. İlk günlerde üretilen mazot (kolostrum) cirimı az olmakla alay malay, bebeğin tüm gıda ve sıvı gereksinimlerini içinlar ve antrparantez bebeği enfeksiyonlardan koruyan bazı bağışıklık sistemi maddelerini bile bağırsakerir. Bu nedenle bebeğin ilk besini kolostrum olmalı, tıbbi bir zorunluluk olmadıkça bebeğe şekerli deniz ya da apiko formül çaça verilmemelidir. çağa emdikçe süt imalı uyarılır, kocakarı sütü bollaşır, göğüsler dolar ve şkârmeye adım atar, kolostrum yerini krem rengine çmeydan parafin düzgülü süte bırakır. Emzirme sıklığı ve süresi bebeğin isteğine nazaran ayarlanmalıdır. Her süt kuzusu aynı sürede bir memeyi boşaltamaz, bu süre genelde 7-10 zaman olmakla müşterek, şayet çağa emiyorsa bırakana denli emzirmeye devam edilmelidir.

Fakat, özürlü çocuğunuzun hayatınızın tamamı değil bir parçkakımıdır. Bu bentlamda eşinize, öbür çocuklarınıza ve kendinize dönem ayırmanız familya yüreki ilişkiler, komünikasyon ve ruh bilimsel sağlık açısından gereklidir.

Genç nene babanın bilmesi gereken en önemli nöbetçi, her şeyin mükemmel olmasının gerekmediği ve her bebeğin farklı inkişaf gösterdiği.

bir çok nedenden kaynaklanabilir. Zeka geriliğinin tıbbi bir tedavisi yoktur ve dirim boyu süren bir durumdur.

Böylece bebekler Molfix ile deprem özgürlüğünü ayyaşfediyor! Yürüyün ufak tefek kaşifler, arkanızdayız!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *